Novinky, pro Muže, pro Ženy, TOP články, Zdraví

Cviky pro bolavá záda

meditation-609235_1280
Posted: 9.1.2016 (9:42)   /   by   /   comments (0)

Každého z nás někdy bolí za krkem, každý z nás si někdy může oprávněně stěžovat i na úporné bolesti zad. Vadné držení těla a neustálá kancelářská činnost, to prostě zanechá svoje nepříjemné následky. Vše se dá ale zmírnit, stačí jen pravidelně cvičit. Jaké jsou nejvhodnější cviky pro bolavá záda, které doporučují i odborníci v tomto oboru, tedy fyzioterapeuti?

Prevencí bolesti je samozřejmě například plavání nebo aerobní cvičení, pokud trpíme bolestmi zad prakticky neustále a vlastně podle nás bez příčiny, může být problém trochu hlubší a je třeba vyhledat lékaře a dohodnout odpovídající terapii. To ale určitě nic nemění na tom, že pravidelné cvičení prostě přináší velkou úlevu.

Dejme si tedy k dobru pár cviků, po kterých se uleví snad každým bolavým zádům.

1) Položíme se na záda, natáhneme nohy a dáme ruce do svícnu. Pravou nohu dáme shora na prsty levé nohy, levá noha zůstane, kde je. V této poloze pak obě nohy vytočíme co možná nejvíce doprava, přitom odlepíme pravou lopatku – účelem je maximální protažení páteře. V této poloze pak počítáme do deseti a opakujeme pětkrát na levou i pravou stranu. Jednoduché, že? Ale maximálně účinné.

2) Sedneme si na zem a na pravý spánek přiložíme levou ruku. Hlavou pak začneme silně tlačit proti ruce, po napočítání do deseti tlak zvolníme. Totéž pak opakujeme desetkrát na obě strany.

3) Další cvik je jen variantou toho druhého – v sedu na zemi spojíme ruce za hlavou, silně zatlačíme hlavou proti rukám a napočítáme do deseti, načež tlak povolíme. A opět desetkrát.

Pomohl Vám některý z těchto cviků? Není to nic náročného a můžete si takto zacvičit i během polední pauzy v kanceláři, takže hurá do toho, řečmi se nic nespraví, je třeba jednat.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment