Novinky, Technika, TOP články, Zprávy

Co je SEO audit a proč ho potřebujete?

business-2082639_1280
Posted: 2.2.2018 (9:29)   /   by   /   comments (0)

SEO audit je jedním z nejdůležitějších marketingových nástrojů. Mnoho lidí jej však vidí pouze jako podvod, jímž se online agentury snaží ze svých zákazníků dostat peníze. Pojďme si tedy vyjasnit, jaká je skutečnost.

Jak jistě z vlastní zkušenosti dobře víte, lidé se při vyhledávání málokdy dostanou dál než za první stránku. Aby se váš web na té první straně objevil, potřebujete dobré SEO. A tomu předchází SEO audit. Jde vlastně o proces, který objeví slabé stránky vašeho webu a napoví, co je potřeba změnit.

SEO není jen o klíčových slovech

Dost lidí si stále myslí, že SEO spočívá v naplnění webu klíčovými slovy. Tato slova sice mají svůj význam, ale doby, kdy je pouze stačilo bezmyšlenkovitě nacpat do vět, jsou už dávno pryč. Vyhledávače jsou chytřejší a vyžadují náročnější úpravy na webu. A především je důležité na SEO pracovat dlouhodobě. Jedině tak dosáhnete stálého výsledku a ne jen krátkého vyhoupnutí do čela žebříčku. A co přesně máte dělat? To vám napoví SEO audit.

Vaše konkurence si už určitě audit zpracovat nechala

Možná si vzpomínáte na větu své maminky: „A kdyby Jirka skočil z okna, ty bys to udělal také?“ V tomto případě, když si dobře míněnou otázku vztáhneme na SEO, byste však skočit měli. Konkurenti už jistě vědí, kde leží jejich slabiny. A pokud se weby konkurence nachází na přednějších příčkách než ty vaše, je to téměř jisté.

Pokud váháte z finančních důvodů, uvědomte si, kolik peněz vyhodíte za reklamy a sponzorované příspěvky. SEO vás vyjde na pár tisíc korun měsíčně, přičemž platit budete pouze pár měsíců. Tak dlouho trvá, než se podaří dostat web na přední pozice. Výsledek snažení je pak dlouhodobý.

Je čas na SEO audit

Potřebujete ještě více důvodů, proč si konečně objednat SEO audit? Prozradí vám toho mnohem více než jen správná klíčová slova. Obraťte se na SEO Consult, odborníky, kteří se SEO věnují již 8 let a pomohli stovkám webů.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment