Nákupy na internetu, Technika, TOP články

Apple už zlevnil iPhone 6S a 6S Plus

apple-1034298_1280
Posted: 10.9.2016 (17:52)   /   by   /   comments (1)

Jak už bývá každý rok zvykem, po představení nové generace iPhonu byla ta stará o několik tisíc korun zlevněna. U iPhonu 6S dělá sleva zhruba 3 000 korun, u iPhonu 6S Plus je ještě vyšší.

Kdo nemusí mít vždy nejnovější model, měl by s koupí iPhonu počkat na září, kdy bývají představovány nové modely. Ty staré jsou poté vždy o několik tisíc korun levnější. Letošní novinky iPhone 7 a 7 Plus cenami kopírují své předchůdce a ti byli logicky zlevněni. Žádný ohromný rozdíl v nich přitom není.

Apple iPhone 6S Plus se dřív prodával ve variantách 16 GB a 128 GB. Té nižší už se Apple zbavil. Původně stála 24 390 korun, dnes s cenovkou 21 190 korun dostanete 32 GB paměti. Ve finále tedy ušetříte daleko více než tři tisíce. Jedná se přitom o absolutní špičku toho, co Apple kdy vytvořil.

Letošní iPhone 7 a 7 Plus veřejnost moc nezaujaly. Jsou odolné proti prachu a vodě, mají propracovanější home button a lepší fotoaparát (v případě Plus dokonce duální). Taky přišly o jack na sluchátka. Oproti 6S Plus se tedy žádná velká změna, o kterou by lidé stáli, nekoná. I proto je v současné době tak výhodné koupit si rok starou generaci Apple telefonů.

TIP: pokud chcete ušetřit, kupte si použitý iPhone se zárukou na Bugo.cz

Špičkový telefon s nižší cenovkou

Recenze Apple iPhone 6S Plus byly téměř vždy výhradně pozitivní. Telefon přinesl úplnou novinku – technologii 3D Touch, kterou už dnes podporuje naprostá většina aplikací. Nejvíc si majitelé iPhonu 6S Plus chválí vysoký výkon, jasný a živý displej, příjemný design a tenké provedení. Kritizovali možnost rozšířit vnitřní paměť, ale ta už je teď bezpředmětná. Varianta s pouhými 16 GB paměti se už nevyrábí.

Když se podíváte na recenze mobilních telefonů, zjistíte, že iPhone 6S se stále drží na špičce a pravděpodobně ještě dlouho bude. Prozkoumat situaci můžete na Testado.cz – recenze a testy produktů, ale nejspíš zjistíte, že na trhu je jen málo lepších a cenově přijatelných telefonů. Objevují se názory, že i po slevě jde pořád o drahý telefon, ale vlajkové lodi Samsungu či HTC nejsou o moc levnější. U Applu si však můžete být jisti kvalitou. Jako hlavní výhodu uvádí většina uživatelů značky, že se telefony ani po delší době aktivního používání nesekají. To u Androidu nezažijete.

Kam dál?

Comments (1)

write a comment