Dům, byt a zahrada, TOP články

Rady a tipy při zařizování koupelny

bathroom-4841_1280
Posted: 18.11.2016 (19:49)   /   by   /   comments (0)

Koupelna by měla být hlavně místem, kde si můžete odpočinout, relaxovat a dobít si energii. Při jejím zařizování proto dbejte na pár základních rad, které vám ulehčí následné užívání si pohody a klidu, ať už ve sprše, ve vaně nebo třeba každý den při ranní a večerní hygieně.

1) Nejdůležitější předmět koupelny

V žádné koupelně rozhodně nesmí chybět umyvadlo. Umyvadlo patří mezi hlavní a nejpotřebnější vybavení každé koupelny. Vhodné umístění by mělo korespondovat s velikostí a zařízením koupelny. Koupelny Kaplan vám nabízí umyvadla, která se zavěšují na stěny, upevňují na pulty nebo jsou přímo vbudovány v koupelnové skříňce. V široké nabídce nechybí malá umyvadla ani dvojumyvadla pro větší koupelny. Samozřejmostí není jen volba tvaru, ale také materiálu.

2) Vhodná vodovodní baterie

Důležitá je i vodovodní baterie. Ta může být stojanová nebo stěnová. Kvalitní a ověřená značka baterie vám zajistí její dlouhou životnost, a to i přesto, že právě tento kousek koupelnové výbavy patří k nejvíce namáhaným. Mezi oblíbené koupelnové baterie patří také pákové, termostatické a bezdotykové baterie.

3) Požitek ze sprchování

Nejčastěji pořizovaným koupelnovým zařízením je sprcha. Sprchový kout nebo sprchový box ocení jak mladí sportovci, aktivní dospělí, tak senioři, pro které je sprcha se sedátkem mnohem komfortnější než vana. Sprchu si můžete pořídit přímo se sprchovací vaničkou, která vám usnadní údržbu podlahy. V nabídce Koupelen Kaplan si vyberete také sprchovací zástěny, které mohou být skleněné nebo akrylátové, pevné, posuvné, a dokonce i s rámy nebo bez nich.

4) Vana pro milovníky relaxace

Ve správné koupelně by neměla chybět ani vana. Podle velikosti své koupelny si můžete pořídit obdélníkovou, oválnou, rohovou a dokonce také asymetrickou vanu. Sportovci a opravdoví milovníci relaxace ocení masážní vany. Z materiálů pak naleznete v nabídce litinové vany se skvělými izolačními vlastnostmi, akrylátové vany různých tvarů a smaltové vany.

5) Toaleta jako pro krále

Toaleta je dalším vybavením, které by měla mít každá koupelna. Tu pak můžete postavit přímo do koupelny nebo vytvořit samostatnou místnost. Vybrat si můžete opět z široké nabídky WC mís, mezi nimi například samostatně stojící, se spodním, šikmým nebo vodorovným přepadem, dále pak závěsné WC nebo WC kombi. Samozřejmostí jsou různá WC sedátka, která si můžete vybrat přímo na míru.

6) Koupelnový nábytek a doplňky

Při zařizování koupelny nesmíte zapomenout ani na vhodný koupelnový nábytek. Oceníte především koupelnové skříňky na ručníky a kosmetiku, vysoké skříňky, zrcadlové skříňky s osvětlením a další. Z koupelnových doplňků si zvolte ty, které se hodí ke vzhledu vaší koupelny a do jednoho barevného tónu slaďte věšáky na ručníky, dávkovač mýdla a také držáky na ručníky, kosmetiku, kartáčky na zuby a další nezbytnosti.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment