Dům, byt a zahrada, Novinky, TOP články

Pohodlný běh se psem díky handsfree vodítku Lishinu

snurky-lishinu
Posted: 15.9.2016 (7:20)   /   by   /   comments (0)

Jako aktivní pejskaři možná řešíte, kam s vodítkem, pokud ho zrovna nechcete držet běžným způsobem. Mít volné ruce je dobré při běhu, rychlé chůzi, procházkách s kočárkem, turistice i jízdě na in-line bruslích. Co dělat, potřebujeme-li svého psa kontrolovat a nemůže být na volno?

Když je vodítko nepraktické

Na moha místech je vodítko nezbytné a také bezpečnější. Napadlo vás možná přivázat vodítko k pasu, omotat okolo ruky nebo připevnit ke kočárku. Nejsou to ale většinou šťastná řešení, zejména, máte-li psa většího než čivava či jorkšír. Snadno se dá přijít k úrazu, pejsek se všemožně motá…

Handsfree vodítko – žhavá novinka

Řešení přitom může být úplně jednoduché. Žhavou novinkou v kynologickém světě jsou handsfree vodítka Lishinu – lehoučká, samonavíjecí a určená na zápěstí. Hodí se pro psy do hmotnosti 30 kg, pro maxi plemena zatím musíte vymyslet jiné řešení. Vodítka mají moderní design ve veselých barvách, ze kterých si určitě vyberete tu svou. Navíc jsou kryty výměnné.

 

lishinubungeebluemodra-800x600

Jak Lishinu funguje

Jak už bylo řečeno, vodítko se upevňuje na zápěstí levé či pravé ruky, což je třeba zohlednit již při jeho sestavování. Podle potřeby se lanko dlouhé 3 metry navíjí a odvíjí, s rukou můžete volně pohybovat. Pejsek jde či běží vedle vás, a pokud se příliš vzdálí nebo udělá nečekaný pohyb, zafunguje automatická brzda. Zablokování lanka navíc vydá „kliknutí“, které lze využít i při výcviku. Na výběr jsou Lishinu vodítka pro psy do 8 kg a nad 8 kg, stropem je ale hmotnost 30 kg. Máte-li „tahouna“, zvolte vodítko Lishinu s amortizérem, což je jakési odpružení pohlcující větší tah.

Myslete na techniku paží

Uvidíte, že volné ruce vás potěší, budete moct během sportu myslet i na techniku paží, hned se vám poběží lépe. Chcete znát zkušenosti pejskařů, kteří už tuto novinku vyzkoušeli? Pročtěte si recenze na Lishinu, hned budete více v obraze.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment