Dům, byt a zahrada, Novinky, TOP články

LED žárovky se těší velké oblibě

Snímek obrazovky 2017-10-21 v 8.10.18
Posted: 21.10.2017 (7:11)   /   by   /   comments (0)

Osvětlení je nedílnou součástí každého vybavení domácnosti. Dnešní trh nabízí celou řadu možností, jak si v bytě dopřát dostatečné a příjemné světlo. Trendem posledních let je snižování energetické náročnosti, kde se jen dá. Spotřebitelé proto stále častěji vybírají taková zařízení, která jim nezasáhnou do rodinného rozpočtu, a přesto dokážou udělat mnoho parády. Úsporné žárovky se používají již dlouho, LED žárovky jsou však hitem současnosti.

Výhody LED žárovek

LED osvětlení je nejmodernější a nejúspornější způsob, jak si doma dopřát tolik světla, kolik jen potřebujete, bez toho, abyste se museli nějak omezovat. Pomineme-li úsporu energie, která může dosáhnout až 85 % oproti jiným zdrojům, druhou největší výhodou je dlouhá životnost. LED žárovky vám bez problémů vydrží i 10 let, v přepočtu to může být až 50 tisíc hodin provozu. Bezpochyby oblíbenou vlastností těchto žárovek je jejich větší svítivost, oproti klasickým variantám dosahují přibližně desetkrát větší účinnosti než obyčejné žárovky a dvakrát více než úsporné zářivky. Pokud světlo vypínáte a zapínáte často, nic lepšího nemůžete vybrat, LED žárovkám totiž vůbec nevadí intenzivní spínání. Poslední, co o tomto typu osvětlení musíte vědět, je to, že už nikdy nebudete muset čekat na plné světlo, protože tyhle úsporné vychytávky svítí na maximum s okamžitým účinkem.

Praktické LED pásky

Pro milovníky dobrého vkusu a designových řešení jsou určeny LED pásky. Ty dokážou zajistit elegantní osvětlení tam, kde je jinak instalace žárovek obtížná nebo dokonce nemožná. Stále častěji můžete svítivé pásky vidět na lištách kuchyňských linek, pracovních ploch nebo prosklených vitrín. Pro větší plochy vybírejte líbivé LED panely. Dekorativní a funkční osvětlení pomocí LED technologie můžete vybírat v širokém sortimentu internetového obchodu https://www.ledakce.cz.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment