Dům, byt a zahrada, TOP články

Jak v létě efektně stínit a větrat? Vsaďte na venkovní žaluzie

climax
Posted: 3.2.2016 (12:48)   /   by   /   comments (0)

Do každého interiéru je potřeba nějaký ten stínící systém. Klasické jsou vnitřní žaluzie a rolety. Nestojí mnoho, snadno se ovládají a vybrat si můžete barvu podle svých představ. Někomu ale mohou v okně vadit. Pokud vám je i přes žaluzie uvnitř bytu v létě horko a jejich funkce vám obecně nějak přestala vyhovovat, možná by to chtělo vsadit na trochu jiný systém. Venkovní stínění je výborná volba pro ty, kteří kromě regulace světla v interiéru požadují i další benefity.

Výhody venkovního stínění

Jaké přednosti mají venkovní žaluzie, markýzy a rolety? Nevpustí dovnitř tolik tepla v létě a v zimě zase izolují vůči chladu. Jsou jistou mechanickou překážkou pro zloděje, zabrání pohledům lidí zvenčí do vašeho království a dokonce izolují akusticky. Důvodů, proč umístit žaluzie ven, když je tradičně můžete mít vevnitř, je tedy více. Samozřejmě, používají se k tomu speciální žaluzie. Ty regulují průnik světla ještě dříve, než se vůbec dostane k oknu, čímž zabrání jeho velkému zahřívání. Proto se jim někdy říká předokenní. Dokážou zabránit prosvitu téměř 80% slunečních paprsků!

Předokenní žaluzie působí moderně

Lamely exteriérových stínících systémů lze snadno mechanicky nebo elektronicky naklápět podle aktuální potřeby a regulovat tak klima uvnitř. Zajistí průhled ven, aniž by bylo vidět dovnitř. A co je také důležité, venkovní rolety a žaluzie pozmění design budovy, působí moderně a k dispozici je široká paleta barev. Hodí se do škol, kanceláří, komerčních budov, rodinných domů i bytů. Pokud budete chtít sítě proti hmyzu, nemusíte se bát. Dají se kombinovat i se sítěmi proti hmyzu.

Jak je to s montáží

Samotná montáž venkovních žaluzií není nijak náročná. Montují se do prostoru pod fasádou nebo ve druhé variantě na fasádu. Záleží na požadovaném výsledném efektu a na architektonických možnostech. Někomu nevadí do vzhledu budovy více zasáhnout, jinému ano. Rozdíl je i v tom, počítáme-li s předokenními žaluziemi již v projektu novostavby nebo jsme se pro ně rozhodli dodatečně.

Manuální nebo elektrické ovládání?

Ovládání exteriérových rolet a žaluzií má více možností. Existují manuální kliky, pohodlnější je ovládání elektronické s dálkovým nebo nástěnným ovladačem. Přát si můžete i automatické řízení podle určitých parametrů jako teploty, času nebo světla na principu čidel.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment