Dům, byt a zahrada, Novinky, TOP články, Zprávy

Jak snížit spotřebu energií v zimě? Zeptejte se chytrého rádce

iceland-680689_1920
Posted: 14.11.2017 (7:07)   /   by   /   comments (0)

Zima je obdobím, kdy narůstají účty za energie zejména kvůli vytápění, ohřevu teplé vody a celkově častějšímu pobytu doma. Existují ale i možnosti, jak náklady snížit a zároveň si užívat požadovaný komfort. Kam se obrátit při hledání efektivních opatření, které vás připraví na zimní sezónu bez toho, aby byla vaše peněženka úplně vysátá? Poradíme vám.

Poraďte se s odborníky

Pokud chcete snížit útratu za energie, neváhejte se obrátit na energetické poradce, kteří vám zdarma odpoví na vaše dotazy. Také vám mohou pomoci s podáním žádostí o dotaci na rekonstrukci nebo výstavbu domu. Úspory elektřiny mohou vaše účty za energie snížit až o několik tisíc korun.

EON-Radce2-600x400

Bezplatná internetová služba E.ON Rádce je k dospozici zákazníkům i nezákazníkům společnosti E.ON. Dozvíte se zde všechno důležité ohledně úspor energií. Zjistíte, jaké situace vedou k vysokým účtům za energie a jak jim předejít. Zaujmout vás mohou i příklady, jak zlepšit úsporu vody během zimních měsíců.

A když si stále nebudete vědět rady? Pro takové případy jsou zde připraveni energetičtí poradci. Jejich bezplatné služby můžete využít osobně v Brně nebo Českých Budějovicích, dále prostřednictvím mailové nebo telefonní komunikace. Poradci vám na požádání připraví analýzu energetické náročnosti vašeho domu, pomohou s podáním žádosti o dotaci nebo výběrem vhodného tarifu elektřiny a plynu.

Zateplený dům je základ úspěchu

Předpokladem pro nízké náklady na vytápění je správně zateplený dům. Kromě zeteplení obvodových zdí jde také o výměnu oken a dveří. Při zvolení správných materiálů a kvalitně provedené rekontrukce je možné dosáhnout až standardu pasivního domu. Energetické nároky tak snížíte o více než 60 %. Podívejte se blíže na problematiku rekonstrukcí a dotací.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment