Nákupy na internetu, Novinky, TOP články, Zprávy

Investiční zlato je ostrůvkem jistoty v dnešní nejisté době

zlate-cihly-20-g
Posted: 5.11.2020 (10:24)   /   by   /   comments (0)

Do čeho může běžný člověk vložit své peníze? Úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech jsou směšné. Nemovitosti už dávno nejsou tak bezpečnou formou uložení peněz jako dříve. Akcie rovněž ne, po první vlně pandemie koronaviru se výrazně propadly. Výjimkou je jedině zlato.

Odborníky to vlastně vůbec nepřekvapuje. Je známé, že investiční zlato dokáže skvělé ochránit hodnotu peněz i v dobách krize. Však právě v období válek, ekonomických krizí nebo pandemií stoupá zájem o jeho nákup.

Neovlivní ho pád měny, nezničí ho povodeň

Nákupem investičního zlata se investor nespoléhá na žádnou banku nebo finanční společnost. Své zlato ve fyzické podobě má doma, nezničí ho povodeň ani požár. Svůj slitek či minci může kdykoliv vzít a prodat, aby získal zpět své investované peníze. Pravděpodobně jich získá ještě více, protože cena zlata dlouhodobě stabilně roste. Jeho světové zásoby se tenčí, zájem o něj je po celém světě. Koupené investiční zlato dokonce není potřeba prodávat v České republice. Nemusí vás tedy vůbec trápit oslabující koruna ani případný pád měny. Ve zlatě jsou peníze v bezpečí.

Investiční zlato je třeba pořídit ve specializovaném obchodě

Čistě české investiční zlato nenajdete. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. V ČR se vydávají pouze pamětní mince, jejichž cena je navýšena o sběratelskou hodnotu, pro uložení peněz jsou tedy nevhodné. Právě proto jsou u nás oblíbené například švýcarské slitky a rakouské mince. Koupíte je i v e-shopu Zlate-mince.cz.

Investiční zlato je třeba nakupovat od specializovaného prodejce, jímž je i společnost Zlaté mince – Numismatika. Má kamennou prodejnu v pražském Obecním domě, nicméně v současnou chvíli přijde vhod spíše její e-shop. Právě prostřednictvím toho je velmi snadné nakoupit zlato. Proces je podobný, jako když si online kupujete nové tričko, vše je zcela bezpečné. E-shop zlato odesílá v pojištěných zásilkách až k vám domů.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment