Dům, byt a zahrada, TOP články

Co by měla splňovat správná pojistka vašeho bydlení?

pcnoviny.cz_ergo_cz_nahledovy
Posted: 30.11.2018 (20:43)   /   by   /   comments (0)

Bydlet ve vlastním je něco, co je bráno jako naprostá samozřejmost. Je pravdou, že koupě nebo stavba nemovitosti není nejlevnější a vlivem toho se mnoho lidí také zadluží. I proto je dobré své bydlení chránit pojistkou. Co by měla splňovat? Podívejte se společně s námi.

Musí mít správně nastavené limity pojistného krytí

O co se jedná? Jde o finanční částky, které pojišťovna bude vyplácet. Daná maxima jsou spojena s totální škodou. Je třeba mít na paměti, že pojištěná domácnost má jako celek určitou hodnotu. Pokud byste o vše přišli, je na místě, aby vám pojišťovna dokázala vše také proplatit. Na to mají vliv právě správně nastavené limity pojistného plnění. Ty by měly celkové ceně celé vaší domácnosti plně odpovídat. Ideální je, když budou pro jistotu nepatrně vyšší, aby se zahrnuly i budoucí investice.

pcnoviny.cz_ergo_cz_01

Myslete na doplňkové služby

I ty jsou důležité, jelikož mohou vaši pojistku zajímavě rozšiřovat a díky tomu se bude vztahovat i na situace, které nemusí být v základu. Zajímavým příkladem je pojištění prodloužení záruky. Jak už vyplývá ze samotného názvu, jedná se o typ pojistky, která se vztahuje k věcem, které máte doma. U jakých je možné tuto pojistnou ochranu získat? Je jich více než dost. Mohou to být věci ze segmentů, jako je:

  • Elektronika
  • Výpočetní technika
  • Domácí spotřebiče
  • a další…

Nezapomínejte na aktuálnost

Každá pojistka by měla být aktuální. Jedině tak bude perfektně sloužit svému účelu. Pokud se podíváme blíže na danou aktuálnost, tak ve většině případů souvisí s penězi a hlavně s nastavenými částkami pojistného krytí. Pokud jste bydlení vybavili novým nábytkem a elektronikou, nebo pokud jste kompletně zrekonstruovali, je celkem jasné, že cena výrazně stoupla. A to je nutné zohlednit i ve vaší pojistce. Nastat ale může i pravý opak, kdy jste se zbavili mnohého majetku, jelikož ho ke spokojenému životu jednoduše nepotřebujete.

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment