Dům, byt a zahrada, Novinky, TOP články

Betonové prvky v moderních kuchyních

IMG_1725
Posted: 24.10.2016 (8:53)   /   by   /   comments (0)

Jaké jsou nejnovější trendy v interiérovém designu? Jednoznačně dominuje beton. Imitací betonu a betonového vzhledu lze vyšperkovat stěny, podlahy, schody i nábytek. Betonové prvky ve vašem bytě mohou na sebe brát podobu nejrůznějších vzorů a textur. Kombinovat je můžete s dřevěnými elementy, jež dodají místnosti teplý nádech, nebo s nerezovou ocelí, která je elegantní a střízlivě moderní. Betonový vzhled se stal především oblíbeným v moderně řešených kuchyních.

Imitace pohledového betonu

Pohledový beton je ve stavebnictví pojem označující viditelný povrch betonové konstrukce, jehož vzhled a strukturu určuje architekt. Moderní města dnes hojně využívají betonové povrchy, ty už vyloženě patří k atmosféře velkoměsta, k rychlosti a věcnosti jeho obyvatel, s betonem se setkáte i v sochařském umění a v užitém umění. Interiér využívající imitace betonu je třešňičkou na dortu svižného moderního stylu užitého umění. Pokud se vám zdá příliš strohý a studený, nenechte se mýlit. Nejedná se zpravidla o hladký betonový povrch, ten bývá broušený a jinak mechanicky zpracovaný. Výsledný efekt moderní kuchyně s využitím betonu je spíše domácky přívětivý a zemitý. Renovace kuchyní s použitím betonových prvků se stává čím dál více oblíbenou.

IMG_1728

Moderní kuchyně​

Designové betonové kuchyně

Betonové designové kuchyně mohou nabývat různých podob. Betonové prvky totiž lze využít jednotlivě při úpravě podlah, lze jimi vyzdobit skříně, linku i stěny. Využití imitace betonu je zkrátka všestranné a volně kombinovatelné s jinými „přísadami“. Příjemný dojem budí skříně s betonovým vzhledem kombinované s dřevěnou linkou, jídelními stoly a židlemi, ve spojení s kovovými prvky, jako jsou úchyty na dřevěných dvířkách a zásuvkách, nádobí a náčiní z nerezu. Moderním elementem, ježn nahrává využití betonu, jsou jednoduché linie, rovné čáry, jednotnost samotného nábytku a řešení celé kuchyně. Takové kuchyni beton padne jako ulitý. Chcete ho mít i ve své kuchyni?

Kam dál?

Comments (0)

write a comment