Dům, byt a zahrada, Nákupy na internetu, Novinky, TOP články

Jaké jsou možnosti při výběru sedací soupravy?

1914-5c5d46845e1ed
Posted: 16.4.2019 (16:17)   /   by   /   comments (0)

Jednou z nejvýznamnějších a nejčastěji využívaných místností v každé domácnosti je obývací pokoj. V něm trávíte volné chvíle s rodinou, sledujete televizi, případně zde hostíte návštěvy. Abyste měli patřičné pohodlí, je vhodné zde mít dostatečně prostornou a komfortní sedačku. Při jejím výběru v obchodě je nutné si dát pozor na několik věcí.

Oblíbené tvary sedaček

Základem při volbě nové sedací soupravy jsou její rozměry a tvary. Vždy myslete na to, aby sedačka v pokoji nezabírala příliš mnoho prostoru. Zároveň by však měla být schopna pojmout minimálně tolik osob, kolik ve vaší domácnosti bydlí.

V menším bytě se rozhodně uplatní rohová sedací souprava. Tím, že ji umístíte ke stěnám místnosti, nezabírá prostor v jejím středu, takže ani malý pokoj nepůsobí stísněným dojmem.

Do větších obývacích pokojů se pak hodí kupříkladu sedací soupravy do u. Ty pojmou více osob, takže budete moci v klidu usadit i případné kamarády a členy širší rodiny, kteří k vám zavítají na návštěvu. Praktickou záležitostí jsou rovněž rozkládací sedačky, jež lze v případě potřeby využít i jako dočasné lůžko, pokud nemáte dostatek místa v ložnici.

Konstrukční řešení a výplně

Zásadní je i výběr materiálů. Moderní sedací soupravy se vyrábějí z kvalitního kovu. Jsou velmi stabilní a mají dlouhou životnost. Klasikou, jež nezklame, je i dřevěná konstrukce. Je však třeba myslet na to, že dřevo přeci jen potřebuje větší péči, aby časem neztratilo svůj původní vzhled.

Samostatnou kapitolou je výplň sedacích souprav. Levnější sedačky používají pěnové materiály, které se ale časem deformují, což není zrovna ideální. Proto volte raději ty sedací soupravy, jejichž součástí je třeba studená pěna. Má schopnost dokonale se vytvarovat dle vašeho posedu, přičemž se následně vrací do původního tvaru, aniž by časem docházelo k jejímu zdeformování. Ani po letech tak sedací soupravu s touto výplní nemusíte vyměnit za novou. Vždy se vyplatí trochu si připlatit za kvalitu, nežli neustále po pár letech kupovat nový nábytek.

Tip pro vás

Rozmanitý výběr sedacích souprav nalezente na https://dona-shop.cz/cz. DONA-SHOP má v sortimentu kromě sedaček i další nábytek (ložnice, skříně, botníky atd.), skvělé ceny a jako bonus 99% spokojených zákazníků.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment