Dům, byt a zahrada, Nákupy na internetu, Novinky, TOP články

Jaká sedací souprava se hodí do vašeho obývacího pokoje?

659_a
Posted: 6.9.2016 (20:23)   /   by   /   comments (0)

Obývací pokoj je nejdůležitější místností celého domu. Obvykle se v něm schází celá rodina, uvádíte tam návštěvy, díváte se na televizi, relaxujete. A nezbytnou součástí této místnosti je sedací souprava. S možnostmi dnešního trhu není její výběr vůbec jednoduchý.

Základním rozhodnutím, před které jste při výběru sedačky postaveni, je volba velikosti. Velkým hitem moderních interiéru jsou obrovské rohové varianty. Nezávisle na názvu se neumisťují jen do rohu, fungují také jako efektivní rozdělení místnosti. Jejich majitelé velmi rychle zjistí, že se v nich neuvěřitelně pohodlně odpočívá. Počítejte s tím, že doma budou věčné boje o to, kdo bude ležet při sledování televize v rohu.

351_d

Máte-li místo, chtějte rozkládací

Pokud máte v obývacím pokoji místo, určitě vám dobře poslouží rozkládací sedací souprava, na níž se vyspí návštěva. Kolikrát se to hodí i v případě, kdy chce rodina lenošit pospolu. Rozložíte sedačku a vejdete se všichni.

Uvažujte rovněž o sedačce, která nabízí úložný prostor. Dovnitř schováte peřiny, zimní bundy či jiné věci, na něž není místo ve skříni.

Materiálu vládne kůže

Dlouhodobým trendem obývacích pokojů jsou kožené sedačky. Vypadají luxusně, působí majestátně a rozhodně nejsou nudné. I kůže se vyrábí v různých barevných variacích. Oproti čalouněným sedacím soupravám jsou kvalitnější, déle vydrží a snadněji se čistí. Stačí vzít hadřík a nečistoty otřít. Díky tomu se z nich stává vhodná volba pro rodiny s menšími dětmi.

236_a

Je však potřeba zmínit, že péče a údržba sedací soupravy je u kůže o něco horší. S čalouněnou verzí si nemusíte lámat hlavu, jestliže používáte nějaký potah, čas od času jej vyperete. Z kožené soupravy je nutné pravidelně otírat prach a občas ji ošetřit speciálními přípravky a spreji.

Nejdůležitější při výběru sedačky do vašeho obývacího pokoje však nejsou aktuální trendy ani naše rady. Opravdu důležité je to, co se líbí vám.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment