Dům, byt a zahrada, Nákupy na internetu, TOP články

Bambus – ta správná volba pro všechny alergiky a astmatiky

6921-bambusovy-rucnik-maya-tmave-fialova-50x90-cm
Posted: 27.4.2017 (15:32)   /   by   /   comments (0)

Pokud vás nebo vaše dítě trápí alergie, astma či časté nemoci, určitě uvítáte každou úlevu, která se vám naskytne. Hypoalergenní ložní prádlo, ručníky a osušky představují malý zázrak. Vyzkoušejte i vy revoluční materiál, s nímž vykouzlíte v domácnosti takřka sterilní prostředí.

Bambusové jersey prostěradlo jednolůžko - modrá 90x200 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Bambusové jersey prostěradlo jednolůžko – modrá 90×200 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Bambus s roztoči zatočí

Teplá a vlhká místa, jakým je například propocená postel, jsou doslova rájem pro nejrůznější mikroorganismy. S pořízením bambusového povlečení však končí pro roztoče, bakterie a plísně veškerá legrace. Vynikající antibakteriální vlastnosti tohoto revolučního materiálu se snoubí s mimořádnou savostí (až čtyřikrát vyšší, než je tomu u populární bavlny) a společně vám zajistí sladký spánek v hygienickém prostředí. Bambusové prostěradlo je stejně hebké a příjemné jako to, na nějž jste byli zvyklí.

Bambusový ručník Yoona - Fialová, zdroj: RodinneBaleni.cz

Bambusový ručník Yoona – Fialová, zdroj: RodinneBaleni.cz

S bambusovým ručníkem na koupaliště

Není žádným překvapením, že je bambus také oblíbeným materiálem pro výrobu osušek a ručníků. Díky již zmíněné výborné savosti si neponesete domů z tréningu v posilovně nebo návštěvy bazénu úplně promočený ručník – a dokonce se v něm ani nebudou držet nepříjemné pachy. Bambusové osušky jsou tím pravým pro citlivou dětskou pokožku, bambusové ručníky zase představují hygienickou variantou nejen pro vás, ale i pro návštěvy, nebojte se proto vybavit jimi vaši koupelnu.

Existují negativa?

Nejspíš přemýšlíte o tom, zda proklamované vlastnosti bambusu nejsou vyváženy nějakými nevýhodami. Překvapí vás, jak je tento materiál hebký a příjemný na omak! Také jeho termoregulační schopnosti zahanbí většinu ostatních tkanin – v létě vám nebude v posteli horko, v zimě se snadno zahřejete. Bambus je antistatický, při praní vykazuje velkou výdrž a ani ve výběru vhodné barvy a designu vás nic neomezuje. Přestože se jedná o poměrně nový materiál, na našem trhu je již dostupný v rozmanitých variantách a odstínech. Na e-shopu Rodinnebaleni.cz naleznete bambusová prostěradla, osušky i ručníky s vysokou gramáží, které splňují veškeré požadavky na kvalitu.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment